sklep rowerowy wroclaw
 
kross rowery marki kross 650B
 
310x80
 
baner310x60  
  • TOUDI podbija Świat
  • Gdy marzą ci się tłuste koła...zrób je sobie dobrze sam
  • PEDAŁUJ, IDŹ...ALBO GIŃ! - Monteria Fatbike Race 2019
  • Giant Yukon - przyczajony tygrys, ukryty smok
  • Yeah....Monteria Fat Bike Race Vol.4 2019
  • Fatpacking z "Klatką na Goryle" (Test)
TOUDI podbija Świat

TOUDI podbija Świat

Drogie dzieci, ta bajka nie będzie tym razem dla Was, tylko dla nieco starszych...dzieci. Otóż za siedmioma wydmami, za siedmioma zaspami, za siedmioma singlami, żył sobie Księciunio razem z wiernym Toudim. Pewnego dnia wyszli obaj przed ganek ich zamczyska....

Gdy marzą ci się tłuste koła...zrób je sobie dobrze sam

Gdy marzą ci się tłuste koła...zrób je sobie dobrze sam

Co zrobić, gdy marzą ci się tłuste koła, ale twoja domowa centrownica ma mniej miejsca na oponę, niż przysłowiowa szparka-sekretarka? Jest kilka tanich (i niezłych rozwiązań), ale tym razem pójdziemy po męsku na skróty...na piwo!

PEDAŁUJ, IDŹ...ALBO GIŃ! - Monteria Fatbike Race 2019

PEDAŁUJ, IDŹ...ALBO GIŃ! - Monteria Fatbike Race 2019

"Słuchajcie, zostało już tylko 12 minut do limitu czasowego. Co robimy? Asfaltem do domu, czy jednak po trasie...?" - padło całkiem rozsądne pytanie koleżanki człapiącej, noga za nogą, w śniegowym kartoflisku. Dłuższa chwila zastanowienia...bitwa i gonitwa myśli. Moje nogi odpowiadają: "już nie mogę", a serce..."nakurwiaj do mety".

Giant Yukon - przyczajony tygrys, ukryty smok

Giant Yukon - przyczajony tygrys, ukryty smok

Quo Vadis Giant? Takie pytanie padło, gdy tajwański tygrys wycofał się rakiem z fatbajków reprezentowanych przez, i tak powiedzmy sobie szczerze - skromną, rekreacyjną linię Momentum. Tymczasem gigant tylko przyczaił się...

Yeah....Monteria Fat Bike Race Vol.4 2019

Yeah....Monteria Fat Bike Race Vol.4 2019

Nie, to nie czwarty volumin opowieści o czterech takich co zawinęli tłuste koła. To znowu luty i kolejna edycja nieoficjalnych mistrzostw Polski w ściganiu się na tłuściochach! Tak - Monteria Fat Bike Race Góry Stołowe

Fatpacking z

Fatpacking z "Klatką na Goryle" (Test)

Bikepacking to coraz bardziej popularna forma spędzania urlopu. Kiedy postanowiłem pojechać ultramaraton Wisła1200, dostałem silne wsparcie od azjatyckiej firmy FreeParable w postaci dwóch sakw Gorilla Cage montowanych na widelec, oraz pojemnej torebki <...

Previous
Next

GŁUCHOŁAZY MTB w tym roku na "tłusto"

CykloOpavy Golden Hill Maraton Glucholazy 1Takich imprez nigdy za mało i nigdy za wiele! O czym mowa? Już za dwa tygodnie, 31 sierpnia w Głuchołazach odbędzie się Puchar Polski XCO i Gold Hill MTB Maraton. Do grona uczestników zaproszono także wszelkiej maści fatbajkerów!

 

W ostatni wakacyjny weekend, w ramach wspomnianego Pucharu Polski XCO i maratonu MTB odbędą się także bardziej lub...mniej formalne "Letnie Mistrzostwa Fatbike o Puchar Gumijagód"

Impreza potrwa aż dwa dni. 31 sierpnia będą ścigały się golinogi na XCO na cienkiej kiszce. Za to dzień później odbędzie się Gold Hill MTB Maraton, gdzie przewidziano kategorię FAT BIKE. Impreza w Głuchołazach ma wyjątkowy charakter - zaliczana jest do Pucharu Polski MTB. Bawi i cieszy uczestników już od ośmiu sezonów, ale dopiero w tym roku uświetnią ją dodatkowo "Ci wspaniali wariaci na ich tłustych maszynach". Zatem co tu dużo gadać....Oprócz Białego Kruka oraz Monteria Fatbkie Race Góry Stołowe, to jest tzw. "MUST BE" w kalendarzu każdego szanującego się fatbajkera, lubiącego zapach palonego tłuszczu o poranku, kochającego smak rywalizacji. Ale uwaga: tu nie tylko sportowej lecz również oratorskiej oraz w przyjmowaniu napojów para-izotonicznych.

CykloOpavy Golden Hill Maraton Glucholazy 2

Organizatorzy serdecznie zapraszają na nieformalne fat-party, gdzie będzie można zadawać pytania tłustej braci, przelecieć się na tłustym potworze a także spożyć wytrawny sok z gumijagów podczas wieczornej sesji grillowej - ta na wszelki wypadek zaplanowana jest w sobotę, co by przypadkiem w niedzielę fatbajkerzy nie ośmieszyli tradycjonalistów na zwykłych góralach.

Więcej, bardziej praktycznych informacji znajdziecie bezpośrednio na stronie organizatora: http://mtbglucholazy.pl/, 

Polecamy również fejsbukową stronę organizatora: https://www.facebook.com/cykloopawy/

Na stronie "firmowej" należy zarejestrować się na maratonie Gold Hill. Nie zapomnijcie o wybraniu kategorii fatbike! Kto nie ma własnego fatbajka, dopiero o nim śni po nocach i ma polucje i obstrukcje, ten niech uda się do namiotu "Fatbike Przygoda Cały Rok" lub "BWB Cusotm Bikes", gdzie będzie można wypożyczyć tłustą babę na grubych laczkach i ruszyć, hej, na spotkanie z przeznaczeniem.

Zaś dla tych, którzy nie chcą się ścigać także coś się znajdzie. Parafrazując najsłynniejszą tęczową parę polskich wojów: "Nasz jachtowy tłusty trubadur za drobną opłatą będzie umilał Państwu czas". Zatem kufle i kielonki w dłoń - do Głuchołaz mości Panowie!

Michał Śmieszek