01 Giant Logo RGB 310
 
baner310x60  
  • Elo Ziom!...Canyon Dude 2021
  • Wild Dragon Mark II - EPILOG
Elo Ziom!...Canyon Dude 2021

Elo Ziom!...Canyon Dude 2021

Ktoś ostatnio na tłustej grupie zadał pytanie, jakie znane firmy produkują jeszcze fatbajki na kole większym niż 26 cali. Wbrew pozorom jest ich nieco więcej niż palców na jednej dłoni. Tym razem jednak odgrzeję kotleta, którego onegdaj znalazłem w lodówce, ale nie zdążyłem skonsumować. Canyon Dude musiał czekać na swój moment.

Wild Dragon Mark II - EPILOG

Wild Dragon Mark II - EPILOG

Jakieś zirka 2 lata temu przywędrował do mnie tygrys, przyczajony tajwański smok z Krainy Nextie, co zaowocowało miłością od pierwszego wejrzenia. O jej początkach, w szczegółach możecie przeczytać tutaj. Skoro taki szmat czasu upłynął to warto napisać parę słów jak dziś wygląda nasz związek, tym bardziej, że nasz swat - czyli dystrybutor kół Nextie...

Previous
Next

29 na plusie - Vittoria Bomboloni 29+

nowa opona 29 plus

Niektóre dziołchy gadają, że najwięcej smaku jest we włoskim chłopaku, bo szczupły, wysportowany i do tego romantyczny jest niczym muzyka Italo Disco. Jeśli to prawda, to wyjątkiem potwierdzającym regułę będzie najnowszy 3 calowy pączek od Vittoria.

 

Vittoria, włoski potentat na światowym rynku oponiarskim, dostrzegł w końcu możliwości drzemiące w tłustych i półtłustych laczkach. Ten tego...trudno się dziwić, skoro tłuściochów i 29+ jest co raz więcej na rynku, a ludziska domagają się naprawdę szerokich papuci w miejsce szosowo-podobnych oponek 29x2.0. To właśnie dla nich projektanci z Italii przygotowali wielce przyjemnego laczka "Bomboloni" w słusznym rozmiarze 29x3.0", którego debiut miał miejsce podczas targów FrostBike 2015

Nazwa jest nieprzypadkowa, gdyż Bomboloni to tradycyjny włoski pączek. Ten w wydaniu gumowym zapowiada się na całkiem żwawy wyrób cukierniczy. Wzór bieżnika wpisuje się bowiem w dobrze znany trend - średniej wysokości klocki po bokach, niskie po środku. Krótko mówiąc, opory toczenia mają być relatywnie niskie, a przyczepność będzie gwarantować głównie ponadnormatywna powierzchnia styku 3 calowych opon, a nie profil samych lameli.

vittoria opona 29er plus

Oczywiście, nowy pół-tłusty "pączek" posiada gęstą osnowę 120TPI oraz stopkę wykonane w technologii TNT (jakby kto nie słyszał - Geax TNT = "Vittoria's Secret"). Tak dla porządku i zapobiegnięciu ewentualnej konfuzji, GEAX był do niedawna "górską" odnogą fabryki Vittoria, ale ktoś na górze uznał, że wprowadza to za dużo zamieszania i od tego roku "brand" Geax przestaje istnieć, zaś wszystkie gumowe kapcie MTB, szosowe, itd, bedą sygnowane wspólnym logiem Vittoria.

Na razie nie wiadomo ile włoski pączek waży i kosztuje, ale już wiadomo, że jego śladem podąża cycata "Ciciolina Bombolina 26x4.0" - to informacja dla miłośników rowerów na śnieg i pustynię :). Jeden i drugi rozmiar powinien pojawić się w sklepach w kwietniu.

Michał Śmieszek