01 Giant Logo RGB 310
 
baner310x60  
  • Elo Ziom!...Canyon Dude 2021
  • Wild Dragon Mark II - EPILOG
Elo Ziom!...Canyon Dude 2021

Elo Ziom!...Canyon Dude 2021

Ktoś ostatnio na tłustej grupie zadał pytanie, jakie znane firmy produkują jeszcze fatbajki na kole większym niż 26 cali. Wbrew pozorom jest ich nieco więcej niż palców na jednej dłoni. Tym razem jednak odgrzeję kotleta, którego onegdaj znalazłem w lodówce, ale nie zdążyłem skonsumować. Canyon Dude musiał czekać na swój moment.

Wild Dragon Mark II - EPILOG

Wild Dragon Mark II - EPILOG

Jakieś zirka 2 lata temu przywędrował do mnie tygrys, przyczajony tajwański smok z Krainy Nextie, co zaowocowało miłością od pierwszego wejrzenia. O jej początkach, w szczegółach możecie przeczytać tutaj. Skoro taki szmat czasu upłynął to warto napisać parę słów jak dziś wygląda nasz związek, tym bardziej, że nasz swat - czyli dystrybutor kół Nextie...

Previous
Next

Ceramiczne ściganie na tłusto…

IMG 20160729 191732 resize

Fatbajki przestały być ciekawostką tylko na zdjęciach i w Internecie. Realnie coraz częściej pojawiają się wokół nas, w górach, nad morzem, w lesie i w miastach. Nadal wszędzie wzbudzają wielkie zdziwienie i zainteresowanie.

Także organizatorzy imprez rowerowych coraz chętniej wpisują tłuściochy do współzawodnictwa i swych klasyfikacji. Tak, to się już dzieje u nas. Skromne są to początki, ale startujących powinno przybywać, a w ślad za tym coraz więcej organizatorów będzie uwzględniało ten fakt w swoich regulaminach i zestawieniach wyników. Po Śnieżce i Bikeadventure imprezach organizowanych przez Macieja Grabka, kolejni organizatorzy otwierają swoje wyścigi dla rywalizacji fatów.
Już niebawem, bo 20 sierpnia w Bolesławcu w ramach Ceramicznego XtraBike Maratonu tłuścioszki będą miały swoja klasyfikację Open na dystansie Mini 33 km http://ceramiczne-mtb.pl/mtb/ .

20160729 191514 resize
Trasa bardzo ciekawa i choć nie są to góry, bo tylko Bory Dolnośląskie, to duża różnorodność podłoża i zmienność terenu pozwoli wszystkim się solidnie ujechać. Trasa wymagająca i wielu może zaskoczyć. Znajdziemy na niej sekcie piaszczyste, dukty leśne z dużą zmiennością terenu i podłoża. Choć brak oszałamiających przewyższeń, bo to tylko ok 200m, to trasa jest bardzo ciekawa i stanowi doskonały poligon do współzawodnictwa fatów. Tłuściochy mają spore pole do popisu na fragmentach piaszczystych, ale nie tylko, bo wiele odcinków leśnych także sprzyja jeździe na tłusto.
Jest to, kolejna doskonała okazja, aby zamierzyć się z innymi grubasami i powalczyć między sobą o cenne trofea i nagrody (powiem tylko, że jest o co :)

20160729 185802 resize
Wyścig odbywa się w ramach Święta Ceramiki w Bolesławcu. Zabawa i świętowanie na wielu atrakcyjnych imprezach od piątku do niedzieli na całego. Warto dać tłustemu piaszczystą szansę, a samemu i bliskim zaserwować doskonałą zabawę i atrakcje, o czym możecie poczytać tutaj: http://swietoceramiki.pl/index.php/program2016 .


Zdjęcia i filmik z objazdu trasy w niewielkim stopniu ilustrują, co czeka startujących na kolejnym maratonie CXBM w Bolesławcu. Polecam i zapraszam wszystkich chętnych, a szczególnie wszystkie faty :)


Ryszard Biniek

IMG 20160729 193945 resize resize