Dziki, azjatycki Smok w natarciu.

nextie-bike-fat-bike-wheels-reviews-carbon-90mm-width-wild-dragon

Tych, którym tęcza kojarzy się jedynie z radosnym podpalaniem muszę niestety rozczarować. Tym razem rozpalimy za to wyobraźnię, bowiem decydując się na obręcze NEXTIE przyjdzie zmierzyć się z wyborem koloru z iście tęczowej palety barw.

Jeśli poszukujecie solidnych obręczy, kompatybilnych z systemem Tubeless warto zwrócić uwagę na rafki Wild Dragon z młodej, azjatyckiej fabryki Nextie-Bike. Ich unikatowy kształt zaprojektował Ryan Melnyck z lbs.Bikes z myślą o zminimalizowaniu zjawiska przywierania śniegu czy błota. Właściwie dobrana głębokość utrzymuje strukturę w odpowiednim przekroju trójkąta, który posiada swoją wrodzoną cechę trwałości i wytrzymałości.

nextie fat

Photo: Billy Somerville (ozzymbx)

Obręcze dostępne są w kilkunastu wariantach, nie licząc opcji ich wykończenia kolorystycznego. Do wyboru mamy znane wielkości 26, 27,5 i 29 cali. Ten pierwszy i póki co najbardziej popularny w świecie fatbik'ów rozmiar felgi występuje w trzech wariantach  szerokości: 65, 80 bądź 90mm i wadze odpowiednio: 490, 610 i 690g.

nextie fat 2

Photo: Billy Somerville (ozzymbx)

Idąc z duchem czasu i nieskończonego dążenia każdego rowerzysty do jak najlżejszej maszyny, nie bez przypadku padło na wybór karbonowej faktury T700 (splot: 3K, 12K lub UD).

Poniżej dokładne dane ze strony producenta (dla obręczy 90mm):

Podstawowe dane

Cena: USD320/szt

Item #: NXT90WD

Materiał: Toray T700

Typ obręczy: "Clincher"

Gwarancja: 2 lata

Wymiary

Rozmiar: 26"

BSD: 559mm

ERD: 502.5mm

Szerokość: 90mm

Wysokość: 40mm

Spoke Bed Offset: 3.0mm

Spoke Hole Dia.: 4.5mm

Valve Hole Dia.: 6.5mm

Assembly Hole Dia.: 7.5mm

Waga: 650g

Rekomendowane:

Rozmiar opony: 3.8"+

Długość nypla: 14mm

Max Tire Pressure: 15psi

Max naciąg szprych: 150kgf

Limit wagowy: 200kg

Wygląd

Układ włókien: UD / 3K / 12K

Wykończenie: Mat/ Połysk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gama kolorów jakie mamy do wyboru niezdecydowanych może przyprawić o zawrót głowy. Gdyby tego było mało musimy się jeszcze zastanowić czy wybieramy mat, czy połysk. Same naklejki także mogą stać się dziełem naszej inwencji, gdyż nie ma konieczności sprowadzać się do standardowego napisu z nazwą firmy. Co do koloru liter, producent również pozostawia pełną dowolność.

Nextie-Wild-Dragon

Produkt w moim mniemaniu zasługuje na uwagę, chociażby ze względu na możliwości pokazania swojej osobowości poprzez liczne modyfikacje zestawu. Każdy, kto będzie szukał sposobu na jeszcze większe wyróżnienie się z i tak już elitarnego grona użytkowników szerokich kół, prędzej czy później trafi na ten produkt.

Foto: Nextie-Bike.com

BARTOSZ BIDAS

 

Tagi: nextie koła nextie obręcze koła fat bike