U ciotki Edny na imieninach - pogruchotane kości i inne przysmaki.

TR0045 640x480pxW każdej rodzinie, nawet tej najlepszej trafia się szwarc charakter i bad-ass madafaka, a właściwie ciotka, która trzęsi każdą rodzinną imprezą. Tym razem jesień średniowiecza serwuje ciotka Edna

Ta pani lekkich obyczajów pojawiała się do niedawna gościnnie na rodzinnych, tłustych występach, ale jej agent - niejaki SurlyBikes poinformował o oficjalnym wprowadzeniu Edny na salony zakrapiane mocno tłuszczami omega, alfa i gameta.

Żeby wyróźnić się spośród tłumu podobnych, produktów gumowa Edna będzię dostępna w bardzo nietypowym rozmiarze 26x4.3". Surly lubi zaskakiwać...pozytywnie, gdyż parametrów można być pewnym w 99%.

Surly edna fat tire 3

Edna mam być oponą uniwersalną - całoroczną, na której przejedziemy wszystko co nam przyjdzie do głowy. To oczywiście pobożne życzenia, niemniej profil opony oraz charakterystyczny wzór bieżnika dobrze rokują jeśli chodzi o zachowanie dobrego stosunku między oporami toczenia, trakcją i przyczepnością w zmiennych warunkach - od śniegu aż po gróbową deskę posypaną żwirem.

Klocki nie są gęsto upakowane a dzięki zróżnicowanym kształtom będą łatwo wgryzać się w luźniejszą nawierzchnię. Z kolei ich kształt pozwoli nie wypluć płuc, gdy przyjdzie nam poruszać się utwardzonych szlakach. Po mojemu idealna opona na Rychlebskie ścieżki albo inne single. Intergalaktyczne Imperium Surly gwarantuje za to, że Edna przetoczy się nawet "po zgruchotanych kościach Waszych wrogów". Reklama społecznościowa dźwignią handlu ;) :)

Surly edna fat tire 2

Ciotka Edna waży też całkiem znośnie - niecałe 1400g. Tak przyzwoitą masę osiągnięto dzięki lekkiej osnowie 60TPI oraz kewlarowej stopce. Opona jest gotowa do zalania uszczelniaczem. Realna szerokość na obręczy 80mm to około 110mm. "Setka" obuta w Ednę to dodatkowe 3-5mm szerokości.

Za przyjemność obcowania z tą wyższą...a na pewno bardziej otłuszczoną kulturą należy zapłacic zirka 100 zielonych papierków. Szkoda, że Surly w Polsce istnieje niemal wyłącznie w teorii, choć gadają ludziska, że w praktyce, Surly zameldował się wśród poznańskich koziołków. Ktoś coś więcej wie, gdzie leży prawda?

Michał Śmieszek

Foto&Info: Intergalactic Surly Bikes