Bikepacking: Gorilla Cage

prod monkii gorilla cage 4 wrBikepacking to jedno z cześciej wklepywanych haseł w googlach, oprócz "gravel". Prawda jest jednak taka, że nieodłącznym towarzyszem bikepackingowych wyryp są także fatbajki.

Nie będę ściemniał, że jestem ekspertem od "bikepackingu". Nie jestem, choć turystą rowerowym jak najbardziej byłem. Z czasem jednak zaczęła dominować sport. Teraz, wraz z wiekiem oraz pojawieniem się trójki córek, coraz częściej marzę o SAMOTNEJ wyprawie gdzieś w pizdu daleko. Tylko ja i mój fat. Do tego potrzebne są jednak specjalistyczne akcesoria.

Szperając po Internetach natrafiłem na tajwańską firmę Free Parable Design Ltd. 11 lat doświadczenia w branży brzmi już całkiem rozsądnie, tym bardziej więc warto było zerknąć co tam mają w katalogu. I bach...mają niebagatelne akcesoria do montażu wszelkiego szpeju rowerowego. Moją uwagę przyciągnęły "koszyki" Gorilla Cage oraz pasujące do nich sakwy.

Otóż mocuje się je do przedniego widelca, może być to zarówno amortyzator jak też sztywny widelec. Opatentowany system Gorilla Cage zamontujecie do widelcy wyposażonych w 3 gniazda "Salsa Anything" lub do gołych rurek waszych ram, bowiem projekt przewiduje też taką sytuację - wystarczy zamontować kompatybilny uchwyt Gorilla Clip i po kłopocie. To doskonała wiadomość, ponieważ w naszej szerokości geograficznej trudno znaleźć tłuściochy posiadające system Salsy. Uchwyt gorilla cage zamontujecie również pod standardowe, podwójne gniazda bidonu. Miodzio!

gorilla cageclip

Gorilla Cage oraz Gorilla Clip wykonano z termoplastycznego tworzywa sztucznego, zaś strapy są z mocnego nylonu.deklaruje nośność na poziomie 1.5kg, także spokojnie objuczycie goryla kilkoma parami majtek, skarpetek i pętem kiełbasy.

whats gorilla c5 990

Warto od razu zastanowić się nad kompletem: gorilla cage + sakwy Gorilla Bag o pojemności 5litrów.

Jak się okazuje produkty Free Parable można kupić u polskiego przedstawiciela, my tymczasem szykujemy się do bardzie szczegółowego testu. Stay tuned!