Niby nie szata…ale fatbajkowe szaty zdobią…

dreamworkers 21

Każdy rower to wehikuł, który ma przede wszystkim dobrze jeździć. Ale... No właśnie, ale coraz większą uwagę przywiązujemy do wyglądu roweru, czyli innymi słowy do malowania i szaty graficznej.

Nasze gusty zaspokajają producenci, wprowadzając coraz to nowe trendy i zestawy kolorystyczne, kuszące oko kupujących. A jest wielu kupujących dla których wygląd jest ważniejszy od walorów użytkowych roweru. Znam też takich. Karuzela barw i grafik na rowerach jest bardzo duża, ale są też rowerzyści, którzy dla zaspokojenia swoich potrzeb estetycznych i dobrego samopoczucia, a czasami też szpanu, decydują się na indywidualne projekty realizowane w profesjonalnych firmach. Jedną z nich jest wrocławski DreamWorkers. Można zajrzeć na ich stronę Dreamworkers lub profil FB, a znajdziemy tam wiele ciekawych informacji.

dreamworkers 04adreamworkers 03
Nasze timowe ramy fatów, które kupiliśmy całe czarne w karbonowym macie trafiły właśnie w ręce Mikołaja i jego załogi z DreamWorkers. Zakres prac, to cały proces od projektu po finalne wykończenie powłoką utwardzającą. Fazy projektu, to uzgodnienia i wizualizacje całości projektu jak i jego elementów. Praktycznie potrafią wszystko, bez ograniczeń, różnymi technikami. Nam zależało jednak na prostocie i w naszym odbiorze ciekawej grafice. Ale wszystko jednak bez fajerwerków. Wiele sugestii i rad ze strony Mikołaja bazuje na dotychczasowych doświadczeniach. Warto się w nie wsłuchiwać na etapie projektu. Ale projekt to oczywiście rzecz gustu... Finalny efekt jednak liczy się najbardziej. Po klepnięciu projektu, przychodzi czas na realizację. W zależności od złożoności projektu trzeba się liczyć z ok 7-10 dniami bez roweru.

dreamworkers 02

dreamworkers 05dreamworkers 07Realizacja następuje w wielu etapach. Pierwsze czynności to matowanie, usuwanie płytkich rys i przetarć. Po tym nieodzowne jest odpylanie i odtłuszczanie. Następnie pora na grafiki. Większość jest przygotowana najpierw na komputerze przez etatowego grafika, później trafia na ploter, po czym wybierane są żądane warstwy w pozytywie, lub negatywie, w zależności od koncepcji projektu.

dreamworkers 01adreamworkers 08

dreamworkers 09dreamworkers 10

Tak przygotowane elementy grafiki, napisy i logotypy czekają na swoją kolejkę wklejania na ramę. Ale pierwsze jest wyklejanie wzorów geometrycznych przy pomocy taśmy o dużym kącie załamania i oklejanie powierzchni, która pozostaje czarna. Po tym następują dalsze czynności w kolejności:
• nakładanie warstwy kontaktowej dla pierwszego koloru
• nakładanie koloru zielonego metodą natryskową
• suszenie
• rozklejanie grafik , ściąganie maskowań
• usuwanie wtrąceń zapyleń i wszelkich niedoskonałości
• nakładanie warstwy kontaktowej dla lakieru bezbarwnego
• nakładanie lakieru bezbarwnego matowego
• wygrzewanie w 30st C przez 45minut
• matowanie powierzchni przeznaczonych pod warstwę w połysku
• odpylenie, odtłuszczenie
• nakładanie warstwy lakieru bezbarwnego w połysku w okolicach główki ramy.
• Suszenie

dreamworkers 13

dreamworkers 11dreamworkers 12
Trzeba przyznać, że sporo tych czynności dla uzyskania oczekiwanego wyglądu, a co również bardzo ważne dla trwałości i odporności na warunki oraz uszkodzenia powierzchni ramy. Rowery są lakierowane przy użyciu farb chemo oraz wodorozcieńczalnych w kabinie bezpyłowej metodą natryskową.
DreamWorkers dysponuje pełnym spectrum produktów stosowanych w przemyśle lakierniczym, od podkładów epoksydowych, poprzez farby akrylowe, lakiery bezbarwne o podwyższonej trwałości oraz poliuretany. Doskonale wiedzą gdzie i co zastosować w najlepszej jakości dla dobrego efektu i trwałości.
Po tych wszystkich procesach i zabiegach nadszedł czas odsłony gotowej ramy i tu miłe zaskoczenie, bo na żywo wszystko prezentuje się dużo lepiej niż sądziłem i pokazywała wizualizacja. Wszystkie detale dopracowane, kolor właściwie dobrany, zabezpieczone przed katowaniem w trudnych warunkach.
Sesja na goło gotowej ramy...

dreamworkers 19

dreamworkers 22dreamworkers 25

dreamworkers 24dreamworkers 20

dreamworkers 26adreamworkers 21

I w pełnej krasie podczas jazdy :)

dreamworkers 16

dreamworkers 17dreamworkers 18
Dreamworkers to doskonała manufaktura, która potrafi stworzyć niepowtarzalne wizje naszych rowerów. Tu nie ma lipy i naklejek, a jest kreacja ciekawych projektów i wyjątkowo solidna robota. Polecam...

Ryszard Biniek