Monteria Fat Bike Race 202...

MFBR 2020 1"I have a dream...." powiedział kiedyś Martin Luther King. I Ja też mam taki sen - marzenie wręcz: jest 31 stycznia 2021, niedziela. Właśnie zakończyła się VI edycja Monteria Fatbike Race, a ja pełen energii zasiadam z zasłużoną szklaneczką "rudej" i piszę relację, na gorąco...ciepłą i romantyczną jak kaflowy piec. Ooo..już jest, a wy ją możecie właśnie przeczytać:

Add a comment

Czytaj więcej: Monteria Fat Bike Race 202...

Biały Kruk wylądował...w trawie - Relacja

Relacja Bialy Kruk 2020 4Brejking Nius! Dzień po zakończeniu Białego Kruka, gdy jeszcze nie wszyscy doszli do siebie po szokującym braku śniegu na jaw wyszły taśmy prawdy, dzięki którym dowiedzieliśmy, dlaczego w Janowie Lubelskim zamiast bielutkiego puchu, była zielona trawa i ptaków śpiew.

Add a comment

Czytaj więcej: Biały Kruk wylądował...w trawie - Relacja

PEDAŁUJ, IDŹ...ALBO GIŃ! - Monteria Fatbike Race 2019

Relacja Fatbike Race 2019 16"Słuchajcie, zostało już tylko 12 minut do limitu czasowego. Co robimy? Asfaltem do domu, czy jednak po trasie...?" - padło całkiem rozsądne pytanie koleżanki człapiącej, noga za nogą, w śniegowym kartoflisku. Dłuższa chwila zastanowienia...bitwa i gonitwa myśli. Moje nogi odpowiadają: "już nie mogę", a serce..."nakurwiaj do mety".

Add a comment

Czytaj więcej: PEDAŁUJ, IDŹ...ALBO GIŃ! - Monteria Fatbike Race 2019

Wisła 1200 na tłusto cz.2

w16

Warszawa była miejscem przełomowym. Nie tylko dlatego, że to już ponad połowa drogi i jakby łatwiej to przetrawić w głowie, ale też trasa nieco zmieniła swój charakter. Dawało się odczuć, że ukończenie imprezy jest jak najbardziej realne, jedynie nurtowało mnie jedno pytanie: czy zdążę na pociąg w Gdańsku?

Add a comment

Czytaj więcej: Wisła 1200 na tłusto cz.2

Wisła 1200 na tłusto cz.1

1

Wisła. Najdłuższa rzeka w Polsce i ostatnia dzika i nieuregulowana w Europie. Kiedyś chciałem ją całą przepłynąć pontonem, ale jakoś zawsze brakowało czasu. Kiedy przeczytałem o Maratonie Rowerowym Wisła 1200, wiedziałem, że to będzie idealna okazja do realizacji marzeń sprzed lat. Co prawda drogą lądową i na rowerze, ale może tak będzie ciekawiej? 

Add a comment

Czytaj więcej: Wisła 1200 na tłusto cz.1

28 Uphill Race Śnieżka 2018 – czyli moja gruba przygoda w Karkonoszach

uphill race 4

Od czego się wszystko zaczęło, jak przebiegało i co wydarzyło się na Śnieżce - to wszystko poniżej w osobistej relacji tegorocznego zwycięzcy w kategorii fatbike - Przemka Perki!

Add a comment

Czytaj więcej: 28 Uphill Race Śnieżka 2018 – czyli moja gruba przygoda w Karkonoszach

Beskid Śląski na tłusto

5

Ostatni weekend zapowiadał się prawdziwie zimowy i pod znakiem słońca. Takiej okazji zmarnować nie można! Ruszyliśmy w Beskid Śląski, żeby zdobyć Skrzyczne i konkretnie pojeździć po śniegu. Białego puchu tej zimy niewątpliwie brakowało, więc trzeba było wykorzystać obecność wyżu znad Rosji i wspiąć się na słuszną wysokość. Trafiliśmy w przysłowiową dziesiątkę, to też następnego dnia była dokładka...

Add a comment

Czytaj więcej: Beskid Śląski na tłusto

Tłustym po Stole

6

Nie nie, nikt nie jeździł tłuściochem po stole, jak sugeruje tytuł. Również żaden grubasek na owym meblu nie zatańczył, choć udany dla nas FBR był odpowiednio hucznie świętowany. Co więc takiego się wydarzyło? Postanowiłem zdobyć najwyższy szczyt Gór Stołowych na tłusto - taka była impreza! ;)

Add a comment

Czytaj więcej: Tłustym po Stole