ŚNIEŻKA czeka na pierwsze faty…

rbsn14 01 mjd 20140809 115651 resize

Szczyt Śnieżki zawsze stanowił wyzwanie dla rowerzystów. To najwyżej położone miejsce w kraju, na który można wjechać rowerem. Od 26 lat firma Grabek Promotion, organizator Bikemaratonu umożliwia raz w roku limitowany wjazd na Śnieżkę – Uphill Race Śnieżka.


Śnieżka królowa Karkonoszy przyciąga i stanowi bezustanne wyzwanie dla tych, co już ją zdobyli, jak i nowicjuszy. Startujący podejmując się tego wyczynu sami określają swoje priorytety. Jedni poprawiają czasy i biją rekordy, inni chcą, by wjechać bez stawiania nogi na ziemi przed szczytem. Są też tacy, co jadąc oraz idąc też zdobywają upragniony szczyt. Ale wszyscy są zwycięzcami. Pokonali szczyt i samych siebie. Nadszedł teraz czas na coś nowego, czyli wjazd na szczyt na tłustych oponach...a tego jeszcze nie było.

Fatbike.com.pl i organizator Uphill Race Śnieżka firma Grabek Promotion, a także fundator nagród - Aljot Sp.J. przedstawiciel Kendy, zapraszają 26 czerwca, podczas 26 edycji Uphill Race Śnieżka, wszystkich zapisanych na wyścig, a posiadających fatbajki do wzięcia udziału w wyścigu na tych tłustych maszynach. Dla tych, co nie mają własnych tłuściochów będzie na miejscu możliwość wypożyczenia fatów. Stworzona będzie osobna klasyfikacja Open dla fatów, dlatego przy odbiorze numeru należy to zaznaczyć. Do wzięcia jest tytuł Pierwszego Fata na Śnieżce oraz trofea sportowe i nagrody dla zwycięzców. Masz fata, to bierz i startuj. Nie masz, wypożycz i zmierz się na tłusto z tą majestatyczną górą.

Pokażemy razem, że duży i tłusty też może więcej...

Do tłustego spotkania na szczycie Śnieżki...

Ryszard Biniek