MONTERIA FAT BIKE RACE 2017 - ZAPOWIEDŹ

Monteria Fat Bike Race 2017ZOSTAŁ JUŻ TYLKO MIESIĄC! Do czego? Do prawdopodobnie najważniejszego rowerowego wydarzenia tej zimy - drugiej edycji MONTERIA FAT BIKE RACE Góry Stołowe. Garść najważniejszych informacji dalej.

 

Nie ma to tamto! Kto jeszcze nie był, ten po prostu musi zaliczyć tą imprezę, która ma sporą szansę uzyskać status kultowej [a może już ma? :)]. W zeszłym roku, pierwsza edycja zakończyła się pełnym sukcesem, a nawet przekroczyła oczekiwania organizatorów. Relację z imprezy możecie przeczytać >>tutaj<<

Już 28 stycznia ekipa spod Szczelińca zamierza powtórzyć ten wynik, dlatego nie może Was też tam zabraknąć. Poniżej oficjalna prezentacja MONTERIA FAT BIKE RACE GÓRY STOŁOWE:

Monteria-FBR-logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II nieoficjalne mistrzostwa Polski

Monteria FAT BIKE RACE Góry Stołowe

28.01.2017 (sobota)

 

– połączenie rowerów, górskich krajobrazów i rywalizacji w najcięższych zimowych warunkach – wyścig dla najwytrwalszych! Monteria FAT BIKE RACE Góry Stołowe to jedyny zimowy wyścig w Polsce. II Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Fat Bike to dowód na to, że rowerem można nie tylko jeździć wyczynowo, ale i ścigać się rowerem zimą – w śniegu, na mrozie, w górach, dzięki bardzo szerokim oponom, zapewniającym doskonałą przyczepność i amortyzację. Do II edycji wyścigu dołączył w charakterze Sponsora Tytularnego polski producent rowerów Monteria, gwarantując tym samym nagrody główne, rower fat bike oraz akcesoria rowerowe.

W I nieoficjalnych Mistrzostwach Polski FAT BIKE udział wzięli zawodnicy znanych polskich teamów, m.in. Bieniasz Rowerownia Team, SGR Srebrna Góra, Mitsubishi Materials MTB Team, przedstawiciele teamów zagranicznych m.in. František Žilák Rock Machine - Cyklomax Racing Team, polscy zawodnicy z czołówki MTB, m.in. Piotr Kurczab, Marcin Kawalec, bracia Maksymilian i Mirosław Bieniasz czy Jarosław Miodoński.

 

Na II edycję wyścigu większość z ww. wymienionych zamierza się stawić, potwierdzeniem tego jest istniejąca na stronie http://fatbikerace.pl/lista-2017/ lista startowa. Niektórzy przyjadą zdobywać I miejsce, inni chcą sprawdzić możliwości rowerów fat bike, jeszcze inni oczekują od tej imprezy dobrej zabawy na śniegu. Przykładem jest tu Bartosz Huzarski (!), czołowy polski kolarz szosowy, który podkreślił, że w II edycji wyścigu „wystartuje czysto dla zabawy i sprawdzenia fenomenu rowerów fat bike, nie dla rywalizacji”.

Tegorocznym bonusem dla zarejestrowanych uczestników będzie 3-kilometrowy prolog wyścigu, który odbędzie się w godzinach popołudniowych dzień przed wyścigiem Monteria FAT BIKE RACE (w piątek). Wieczorem ci, którym do domu niespieszno, będą mogli pobawić się (zaproszone są również osoby towarzyszące!) w swoim towarzystwie na after party, powspominać wzloty i upadki i potańczyć, o ile jeszcze będą mieć do tego siły…

Monteria-FBR 1

W MFBR GS każdy chętny może wziąć udział – wystarczy, że ma sprawny rower górski lub fat bike i sztywny kask. Liczba uczestników jest ograniczona do 200 osób, już zarejestrowanych jest 140. Trasa długości ok. 25 km powiedzie trasami biegowymi i rowerowymi, wytyczonymi w Parku Narodowym Gór Stołowych, m.in. Praskim i Kręgielnym Traktem, ścieżkami w bezpośrednim sąsiedztwie Dziczego Grzbietu. Przewidziane są kategorie: Kobiety (rower górski: szerokość opony do 3”), Mężczyźni (rower górski: szerokość opony do 3”), Kobiety (rower fat bike: szerokość opony od 3.1”), Mężczyźni (rower fat bike: szerokość opony od 3.1”).

Monteria-FBR 2

Celów wyścigu jest kilka, m.in. popularyzacja jazdy na rowerze fat bike, który wciąż nie jest znany polskim rowerzystom, promocja Karłowa w gminie Radków, miejscowości położonej u stóp najwyższego szczytu Gór Stołowych Szczelińca czy propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji zimą."

Kochane tłuściochy, pół-tłuściochy i chudzinki. Zakładamy kożuchy, kolce, ciepłe kalesony. Nagrody rzeczowe będą w dechę, ale to nie dla nich powinniście pojawić się w Karłowie! 28 stycznia stworzymy WSZYSCY niezapomniane widowisko i atmosferę, o których będą pisać w tłustych annałach.

Monteria Fat Bike Race plakat A32

ZAPISUJCIE SIĘ JUŻ DZIŚ BO MIEJSC ZOSTAŁO BARDZO NIEWIELE! WIDZIMY SIĘ JUŻ ZA 4 TYGODNIE!