Litespeed Nome - tytanowy fat bike

Litespeed-Nome-titanium-fat-bike01

Na targach rowerowych TAIPEI CYCLE  jedna z najsłynniejszych, specjalizujących się w konstrukcjach z tytanu, amerykańska marka Litespeed, zaprezentowała prototyp swojego fat bike. A miano jego Nome będzie :)

Firma Litespeed szczyci się tym, że w swoich konstrukcjach  używa tylko i wyłącznie stopów produkowanych na potrzeby przemysłu lotniczego i kosmicznego. W ramach flagowych bicykli, wykorzystuje stop 6Al/4V - jako najwytrzymalszy i najsztywniejszy. Z kolei serca pojazdów mających zapewnić perfekcyjną, wieczną i najwyższej jakości jazdę, producent z Ooltewah w Tennessee, ręcznie spawa z rurek stopu 3Al/2.5V. I właśnie z tego materiału powstał Nome.

Litespeed-Nome-titanium-fat-bike02

Nome zaprojektowany został wymiennymi hakami tylnego koła. Prototyp prezentowany był w wersji singlespeed, ale standardowe haki  pod przerzutkę i osie QR lub sztywną, będą dostępne jako opcja dodatkowa. Tylny widelec przyjmuję piastę o szerokości 190 mm.

Cena za samą ramę ma oscylować w przedziale od $2,600 do $2,700. 

Litespeed-Nome-titanium-fat-bike03

 Pierwsze zamówienia mają być rozsyłane latem. Ciekawe ile z nich trafi do Europy? Jaka jest szansa że zobaczymy Nome'a w Polsce? Szczególnie to drugie pytanie, obawiam się jest retorycznym ...

 Artur Drzymkowski

Źródło : bikerumor.com