A świstak siedzi i gra w kości....

2016-Cube-prototype-fat-bike-mountain-bike01

Cieszymy się! Naprawdę i serio, serio. Dlaczego? Gdyż ponieważ co raz więcej poważnych marek uzupełnia katalogi o pełnotłuste produkty. Tym razem - uwaga...CUBE

 

No dobrze... może to trochę zbyt wczesna informacja, bo jedna tłusta kość, rosołu nie zrobi. Niemniej przeszukując Internety, natrafiliśmy na "tajną przez poufną" informację wraz ze zdjęciami ukazującymi gołego jak święty turecki, prototypowego tłuściocha CUBE

 

Faktycznie, wiedza nasza jest skąpa na temat specyfikacji technicznej. Wiadomo, że budulcem będzie amelinum, zaś dostawcą geometrii 29 calowy Cube Reaction. Fat będzie występował wyłącznie z amortyzatorem. Zgodnie z obowiązującymi trendami i niemieckim porządkiem - pancerze będą schowane w ramę.

2016-Cube-prototype-fat-bike-mountain-bike02-600x400

foto: Bikerumor.com

Dla starszych panów i leniwych Cube przewiduje wersję z napędem elektrycznym - o nim dalej. Dla tradycjonalistów ważna informacja - tłusty Cube będzie miał przerzutkę z przodu montowaną bezpośrednio do ramy.

2016-Cube-prototype-fat-bike-mountain-bike07-600x400

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem zobaczymy także suport Press Fit 121mm oraz ogon o rozstawie 197mm, co umożliwi montaż szerokich papuci 26x4.8".

2016-Cube-prototype-fat-bike-mountain-bike04-600x196

foto: Bikerumor.com


Handlowcy z Cube chcą być jednak w zgodzie z przepisami unijnymi określającymi minimalny prześwit na oponę i w związku z  tym wsadzą tam 4 i pół calową gumę Schwalbe Jumbo Jim.

Napęd? Koła? Zobaczymy

O wiele więcej wiadomo na temat tłustej hybrydy, która przeszła fazę prototypową i trafi do produkcji

Ta zowie się NUTRAIL.

Cube-Stereo-Hybrid-First-Look-12-von-24-780x520

foto: Christoph Bayer

Zgodnie z wcześniejsza informacją, szkielet roweru jest aluminiowy i korzysta z parametrów modelu Reaction. Napęd zapewnia specjalista od pedelców - firma Bosh. Nutrail będzie wyposażony w czterocalowe gumy Schwalbe Jumbo Jim. Elektrycznego mordercę zatrzymają hamulce Magura. 10-cio rzędową kasete obsłuży zmieniarka Shimano XT.

Cube-Stereo-Hybrid-First-Look-15-von-24-780x520Cube-Stereo-Hybrid-First-Look-14-von-24-780x520

 

foto: Christoph Bayer

Wygodę z przodu zapewni amortyzator....wiadomo RS Bluto. W seryjnym modelu zobaczycie także opuszczaną sztycę siodła oraz bagażnik na sakwy. W końcu fatbajki to rasowe jednoślady do "bikepackingu"

Opony

I tylko ta cena...po niemiecku... 3999Euro, dlatego z niecierpliwością czekamy na normalnego tłuściocha

Michał Śmieszek